Badanie skóry niemowląt, od narodzin
Od 70 lat nasze zespoły badawcze generują unikatową i uznaną na całym świecie specjalistyczną wiedzę w zakresie fizjologii skóry niemowląt, od momentu narodzin.
Od 70 lat nasze zespoły badawcze generują unikatową i uznaną na całym świecie specjalistyczną wiedzę w zakresie fizjologii skóry niemowląt, od momentu narodzin.
Czy skóra dziecka nie jest cudownie miękka? Tak, ale również bardzo delikatna i wciąż w fazie rozwoju…
Nasze badania EV.E.I.L.S. (Ocena wczesnego życia niemowląt / Skóra w centrum zainteresowania), bezprecedensowe globalne badanie, pozwoliło na trzy główne odkrycia dotyczące skóry niemowląt:
Funkcja ochronna skóry dziecka jest niedojrzała, a jej bariera bardziej przepuszczalna, niż u dorosłych. Wymaga większej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, w celu zachowania jej kapitału komórkowego. Wspomniany kapitał komórkowy – wyjątkowy na całe życie – w który wyposażona jest skóra dziecka w momencie narodzin i który pozwala skórze regenerować się przez całe życie, jest szczególnie wrażliwy w ciągu pierwszych 2 lat życia.
W momencie narodzin skóra dziecka jest mniej zdolna do wychwytywania i zatrzymywania wody, przez co odwadnia się łatwiej i szybciej niż skóra osób dorosłych.
Istnieją cztery typy skóry o różnych cechach: skóra normalna, sucha, bardzo wrażliwa i podatna na zmiany atopowe. Dzięki temu odkryciu, udało nam się odpowiednio opracować nasze produkty, wykorzystując konkretne składniki aktywne, które doskonale nadają się do każdego rodzaju skóry.
Nie ma nic porównywalnego do miękkiej, delikatnej skóry dziecka. „Normalna” odnosi się do wyobrażenia skóry dziecka jako skóry elastycznej, miękkiej i utrzymanej w komforcie. Należy jednak pamiętać, że mimo to, skóra niemowlęcia jest bardziej przepuszczalna dla czynników zewnętrznych (zanieczyszczenia, bakterie, pyłki) i stale się odwadnia. W ciągu dwóch pierwszych lat życia, skóra dziecka musi być codziennie nawilżana i chroniona.
Skóra sucha jest odwodniona i zawiera mniej lipidów niż skóra normalna. W rezultacie staje się bardziej szorstka i cienka, może się także łuszczyć lub swędzieć, szczególnie gdy jest narażona na działanie czynników zewnętrznych (surowe warunki pogodowe, gorące lub zimne powietrze itp.). Łatwo jest przynieść ulgę skórze suchej, stosując codzienną pielęgnację i poświęcając jej uwagę.
Obecnie atopowe zapalenie skóry dotyka 1 na 5 dzieci. Jest to niezakaźna, przewlekła choroba zapalna skóry, która powoduje czerwone i swędzące plamy w charakterystycznych miejscach ciała i twarzy. Te przewlekłe ogniska wypryskowe odróżniają typy skóry podatnej na zmiany atopowe od typów skóry normalnej. Wpływają one na sen dziecka i całej rodziny oraz generalnie na jakość życia.
Na szczęście, objawy choroby mogą być kontrolowane (intensywność i częstotliwość występowania ognisk może być zmniejszona) poprzez odpowiednią rutynę i pielęgnację. Objawy te zmniejszają się również wraz z wiekiem.
Bardzo wrażliwa skóra dziecka reaguje natychmiast i tymczasowo nawet na najmniejszy codzienny stres, na określone produkty lub na bodźce, które nie spowodowałyby podrażnienia skóry normalnej. W rezultacie skóra zaczerwienia się i towarzyszy jej uczucie napięcia, swędzenia lub rozgrzania. Niemniej jednak, skórę bardzo wrażliwą można szybko ukoić, bez względu na to, jaka część ciała jest podrażniona. Na skórę bardzo wrażliwą oddziałuje wiele czynników. Należy unikać produktów zapachowych, a w celu złagodzenia podrażnienia i zaczerwienienia, ważne jest, aby wybrać produkty kojące, które chronią barierę skórną.
Nasze zespoły opracowały opatentowane modele zrekonstruowanej skóry dziecka w różnym wieku – Stelaskin® – naśladujące różne typy skóry.
Dzięki tej innowacji jesteśmy w stanie dogłębniej badać różne rodzaje skóry, lepiej zrozumieć wpływ konkretnych stresorów, na które narażona jest skóra oraz ocenić i przetestować wszystkie nasze produkty na wspomnianych modelach skóry odtworzonej.